ÇALIŞMA SAATLERİ:Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30

KONUM:Şirinevler Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 4. Sk. No : 39/B Bahçelievler / İSTANBUL

Asansör Revizyonu

Zaman içerisinde asansörler bakımsızlıktan dolayı yıpranır ve görüntü olarak da rahatsızlık vermeye başlar. Binanın değerinin azalmasına sebep olmasının yanı sıra, en önemlisi de kullanımı açısından tehlikeli olabilmektedir. Asansör revizyonu hizmeti ise, asansörlerin güvenlik standardının yükseltilmesine ve kullanımı açısından güvenlik sorunlarını en aza indirmeyi amaç edinmektedir. Başka bir deyişle, revizyon hizmeti asansör bakımı ve onarımı anlamına gelmektedir.

Asansör revizyonu ile hem asansörlerin daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanır, hem de değişen teknolojik gelişmelere uygun olarak güvenli, ekonomik ve konforlu bir sistem ile halihazırdaki asansörleri yeniler. Tıpkı telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlar gibi asansörler de teknolojik bir araç oldukları için zaman içerisinde ekonomik ömürlerini tamamlarlar. Kullanımın artmasıyla eş zamanlı olarak mekanik aksamlar yıpranır ve zamanla asansörde teknik arızalara yol açar. Asansör revizyonu hizmeti yapıldıktan sonra ise asansörde güvenli kullanım sağlanır. Estetik bir yana, güvenlik unsuru revizyon için en önemli unsur olarak görülür. Revizyonla birlikte kullanıcılara daha az bekleme süresi, seyir konforu, düşük arızalanma oranı ve enerji tasarrufu garantisi verilir. İleriki zamanlarda da bu bakımı ve onarımı yapılan asansörlerin kazaya sebebiyet verme veya arızalanma ihtimali düşmektedir. Revizyon hizmeti veren firmalar ise güvenlik ve konfor sağlayan asansörleri sunmakla yükümlüdürler. Aynı zamanda bu hizmette kullanıcı beklentileri ve bina yapısı da göz önünde bulundurulmaktadır. Bunların yanı sıra, asansör bakımı ve onarımda montörlerin ve işçilerin önemi de çok önemli bir yere sahiptir.

Bazı firmalar asansör bakım ve onarımı için iş için yetersiz olan eleman çalıştırmakta, işçi güvenliğine önem vermemekte ve bu sebeplerden dolayı birçok yanlış uygulama yapıp bakım ve onarım esnasında ciddi iş kazalarına veya iş sonrasında asansörde arızalanmalara sebebiyet vermektedir. Bu sebeplerden dolayı asansör revizyonu hizmeti için kaliteli ve güvenilir firmalarla çalışılması gerekmektedir. Aynı zamanda, asansör bakım ve onarımını yapan firmaların yetkin ve gerekli yasal belgelere sahip olması da oldukça önem arz etmektedir. Aksi takdirde paranız boşuna gidebilir ve bakım ve onarım işlemi bir hiçe dönüşebilir.