ÇALIŞMA SAATLERİ:Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30

KONUM:Şirinevler Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 4. Sk. No : 39/B Bahçelievler / İSTANBUL

Yük Asansörü

Yük asansörü, fabrika ve depo gibi binalarda katlar arası yük ve eşya taşıma amaçlı kullanılmaktadır. Kuyu tipine ve seyir mesafesi ile hızı gibi kriterlere göre hidrolik veya elektrik motoru tahrikli olarak üretilmektedirler. Yük asansörlerinin amacı ağır yükler taşımak olduğundan dolayı, kabin, kapı, makine-motor ve hidrolik ünite gibi komponentler, ağır eşyaları taşımaya ve ağır şartlar altında çalışmak için uygun şekilde tasarlanmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Firmamız bina tipi, kullanım amacı ve bina trafik hesabı gibi teknik incelemelerin sonucunda projeyi tasarlar ve binanıza en uygun olan yük asansörünü dizayn eder.

Yük asansörü 630 kg ila 22 bin kg arasında yük taşıma kapasitesine ve 0,25 m/s ila 2,0 m/s arasında seyir hızına sahip olabilirler. Bu kadar değişkenlik göstermesinin sebebi ise, binanın tipine, taşınacak yüklerin fazlalığına ve bina trafik hesabına göre asansörün tasarlanmış olmalarıdır. Yük asansörü tasarımı ve kurulumu yapılırken önemli olan konfor ve hızdan ziyade, eşya taşıma kapasitesidir. Yük asansörlerinin kullanım amaçlarına göre pistonlu yük asansörü, halatlı yük asansörü ve rampalı yük asansörü gibi çeşitli modelleri bulunmaktadır. Mesela pistonlu yük asansörleri genellikle 1 ila 9 metre arasında seyir mesafesi bulunan ve 2 bin kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunan bir asansör çeşidiyken, halatlı yük asansörlerinin 10 ila 30 metre arasında seyir mesafesi ve 10 bin kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Rampalı yük asansörleri ise diğer iki asansör modelinden farklı olarak, genelde dış ortamda kullanılır ve kullanım alanında tasarruf sağlama amacı güder.

Binanıza en uygun olan yük asansörünün tasarımı, kurulumu, bakımı ve gerektiği zaman tamiratını yapmak için bizi arayabilir ya da Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlar yük asansörünün yük kapasitesine, modeline ve binanızın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Firmamız asansör yetki belgesi, marka, TSE ve yeterlilik belgesine sahip olup, her türlü kurulum, montaj, tamir, bakım ve servis hizmetlerini vermektedir. Alanında uzman ekibimizle sadece asansörünüzün kurulumunu yapıp bırakmıyor, sonrasında da asansörünüzün her türlü ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.