ÇALIŞMA SAATLERİ:Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30

KONUM:Şirinevler Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 4. Sk. No : 39/B Bahçelievler / İSTANBUL

Panoramik Asansör

Teknolojinin gelişmesiyle ve mimaride de artış gösteren estetik tasarımlar asansörleri de etkilemiştir. Çağdaş mimari tasarımlara muhteşem bir uyum sağlayan panoramik asansör çeşitleri, teknik yeterliliğin yanı sıra estetik görünümleriyle de tercih edilmektedirler. Özellikle alışveriş merkezleri, oteller, plazalar, restoranlar ve eğlence merkezleri tarafından bu estetik özelliği sayesinde kullanılmaktadırlar.

Panoramik asansör esas olarak yolcu kabininin cam olması, bu sayede de asansördeki yolcuların seyahat ederken çevresini panoramik olarak görmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Bu sayede asansör kabini içerisindeki yolcular görsel bir keyif yaşamakta ve kendilerini kapalı insan kabinlerinden daha ferah hissetmektedirler. Teknik olarak ise panoramik asansörler, 4 kişi ila 21 kişi arasında taşıma kapasitesine ve 0,63 m/sn ila 2,5 m/sn seyir hızına sahiptirler. Aynı zamanda, hidrolik ve elektrik tahrikli sistemlerinden dolayı bu asansör çeşidinde çok kapsamlı yerleştirme çözümleri üretilebilmektedir. Panoramik asansör bu teknik özellikler sayesinde de hem küçük restoranlar tarafından, hem de büyük oteller tarafından tercih edilmektedir.

Panoramik asansör, binanın küçüklüğüne, büyüklüğüne ya da diğer özelliklerine göre ayrı ayrı tasarlanmaktadır. Binanın yapısına ve mimarisine göre üçgen, dairesel, kare ve benzeri şekillerde dizaynı ve üretimi yapılmaktadır. Panoramik asansörlerin bir diğer özelliğiyse, bina içine montajının yapılabilmesinin yanı sıra, bina dışına da montajı yapılabilmektedir. Bu sebepten dolayı her türlü bina içerisinde kullanım alanı avantajı sağlamaktadır.

Bu tip asansörlerin kabin kaplaması laminant ya da krom / nikel yapılabileceği gibi, kapıları da krom / nikel kaplı veya cam panel şeklinde tasarlanabilir. Ayrıca, kapılar yarı otomatik olabileceği gibi, panoramik asansörlerde genel olarak otomatik kapılar kullanılmaktadır.

Bu teknik ve estetik özelliklerinin yanı sıra, asansörlerin üretilip montajlanma işleminden sonra da periyodik olarak bakımlarını ve arızalanmalarda da tamir ve onarım işlemlerini Fimak Asansör olarak yapmaktayız. Fiyatlar asansörün ölçülerine ve diğer teknik özelliklerine göre değiştiği için, size ve binanıza en uygun asansör bilgisine bizi arayarak veya Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Firmamız asansör kalite standartlarına uygun olarak üretim ve bakım onarım işlemlerini yapmaktadır ve aynı zamanda tüm kalite kontrol belgelerine de sahiptir.