ÇALIŞMA SAATLERİ:Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30

KONUM:Şirinevler Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 4. Sk. No : 39/B Bahçelievler / İSTANBUL

Makine Dairesiz Asansör

Asansörler artık gün geçtikçe devamlı olaraktan geliştirilmekte ve modern yapılara uyumlu hale getirilmektedir. Son zamanlarda ise elektrik ve hidrolik tahrikli sistemler ortaya çıktı ve asansörler de daha az maliyetli ekonomik bir hale büründüler. Bu durum da asansör kullanıcıları için her yönden daha makul çözümler sunmuş oldu. Daha güvenli, şık ve ekonomik olan binaların ve yapıların ortaya çıkmasıyla beraber asansör alanındaki rekabetten dolayı da piyasaya çeşitli tipler çıktı.

Makine dairesiz asansör, bir diğer ismiyle asansör motorlarının iki çeşidi ve bu iki asansör motorunun da içerisinde birçok alt model ürünlerimiz bulunmaktadır. Bu iki makine dairesiz asansör çeşidi ise dişlili ve dişlisiz motor olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu iki çeşidin ise kendilerine göre farklılıklar bulunmaktadır; nereye uygun olacağı, hangi görevde ve hangi işlevlere hizmet edeceği konusundadır bu farklılıklar da.

Bu iki makine dairesiz asansör çeşidinin bir farkı maliyetidir. Dişlili sistemler kullanıldığı vakit daha fazla enerji kullanımı gerekecektir ve daha maliyetli olacaktır. Dişlisiz motorlar ise daha çok enerji tasarrufu sağlayarak işletme ya da bina maliyetini azaltacaktır. Dişlisiz motorlar ise makine dairesi yapılması uygun olmayan binalar için üretilmiştir. Bir diğer fark ise, dişlili sistemler dişlisiz sistemlere nazaran daha yavaş çalışmaktadırlar. Bu durumun sonucunda da, dişlili sistemlerin güce gereksinimi dişlisiz sistemlere göre daha az olmaktadır. Dişlili motorlarda daha az güç gerekse dahi, tasarruf açısından dişlisiz sistemlerden pek de farkı bulunmamaktadır. Eğer daha hızlı çalışan bir sisteme ihtiyacınız var ise, dişlisiz sistem kullanmak daha uygun olacaktır.

Bu iki makine dairesiz asansör arasındaki bir diğer fark ise kullanım oranlarıdır. Standartlara göre değerlendirildiği vakit, dişlisiz sistemlerin kullanım alanının daha fazla olduğu görülecektir. Özellikle iş hayatında en ufak bir durum dahi önem arz ettiği için hız ve tasarruf da devreye girmektedir. Dişlisiz sistemler de dişlili sistemlere göre daha ideal çözümler sunduğundan dolayı daha çok kullanılmaktadırlar. Yine de önemli olan binanızın ve sizin güvenliğiniz olduğu için, size en uygun makine dairesiz asansör sistemi hakkında bilgi almak için bize telefon ederek ya da Whatsapp üzerinden yazarak ulaşabilirsiniz.