ÇALIŞMA SAATLERİ:Pazartesi - Cumartesi : 08:30 - 18:30

KONUM:Şirinevler Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 4. Sk. No : 39/B Bahçelievler / İSTANBUL

Asansör bakımı ve önemi

Hayatımızda sıkça kullanmış olduğumuz asansörlerin periyodik olarak belirli zaman aralıklarıyla bakımı yapılması gerekmektedir. Asansör bakımı, hem insanların can güvenliği, hem de mal güvenliği açısından oldukça önem arz etmektedir. Çünkü asansörler de, tıpkı cep telefonu, bilgisayar ya da televizyon gibi hassas olan elektronik ve teknolojik bir araçtır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi can ve mal taşımasından mütevellit önem arz eden asansörlerin karmaşık yapısından ötürü de asla ihmale gelmeyecek bakım ihtiyaçları bulunmaktadır.

Asansör bakımı mutlaka belirli tescillere ve standartlara sahip güvenilir bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Firmamız bu tescillere sahip olduğu için asansör bakımlarını da yapabilmekteyiz, fakat daha ucuz maliyetli güvenilir olmayan ve kalitesiz malzemelerle bu bakımı yapmaya çalışanlar da piyasada bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı bu işlemi yapacak kişileri ve firmayı da özenle seçmek gerekmektedir. Gerek sık kullanılan bir asansör olsun, gerek daha az sıklıkla ve yükle çalışan bir asansör olsun, asansörün arızalanmasına mahal vermeden bu bakımın yapılması lazımdır. Çünkü her asansör, az ya da çok sıklıkla ve yükle çalışsın, zaman içerisinde çalışmaktan ve sürtünmeden dolayı ya da başka sebeplerden dolayı ansızın sorun çıkarabilme potansiyeline sahiptirler.

Bir asansörün bakımı ve onarımı işlemleri ne kadar önemli ise, asansörlerin aynı zamanda periyodik zamanlar içerisinde denetlenmesi de o kadar önemlidir. Zira bu denetlemeler sonucunda, asansörün güvenilirliği ve risk taşıyıp taşımamasına göre asansörlere çeşitli renklerde etiketler asılmaktadır. Hatta asansör kullanılamayacak durumda ise ilgili asansör mühürlenmektedir, çünkü bu tip asansörler oldukça bakımsız ve can ve mal güvenliği açısından çok riskli olanlarıdır. Asansöre bakım yapılırken, kabin, tahrik sistemleri, elektrik sistemleri ve makine dairesi gibi bölümlere bakılır ve herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilir. Bu tespitlerin sonucunda da gereken asansöre gerekli olan onarım işlemleri yapılır. Bu bakım ve onarım işlemlerini ise mutlaka profesyonel ekipmanlarla ve uzmanlara yaptımanız gerekmektedir, aksi takdirde asansörde yanlış tespitler sonucu geri dönülemez hatalar ortaya çıkabilir. Yani, ucuza mal etmek amaçlanırken durum daha pahalıya patlayabilir ve hem can hem mal kayıpları yaşanabilir.

Firmamız gerekli standartlarla, belgelerle, profesyonel ekibiyle ve son teknolojiye uygun olan malzemeler ile asansör bakım ve onarım işlemlerini yapmaktadır. Bizi arayarak asansör bakımı için gerekli detayları edinebilirsiniz.